Tabaka - Używki Świata

Idź do spisu treści

Menu główne

Tabaka

ASORTYMENT

Co to jest tabaka?
Sproszkowany tytoń, często wzbogacony kompozycjami aromatyzującymi, przeznaczony do zażywania przez nos. W odróżnieniu od papierosów, nikotyna wchłaniana jest nie przez płuca, ale przez śluzówkę nosa. Często tabaką niewłaściwie nazywane są tytonie do żucia lub ssania (snus). Na osobę zażywającą tabakę mówi się tabaczarz, bądź tabacznik.

Historia.
Zażywanie tabaki było znane przez Indian obu Ameryk długo przed przybyciem pierwszych Europejczyków na ich ziemie. Jednak pierwsza wzmianka pochodzi dopiero z roku 1497, z książki De In-sularium Ritibus autorstwa zakonnika Romana Pane, który towarzyszył Kolumbowi podczas drugiej wyprawy. W czasie swojego pobytu na Haiti zauważył, że Indianie Taino inhalowali do nosa zmielony na proszek tytoń przez rurki w kształcie litery Y. Roślina tytoniu została przywieziona do Europy przez żeglarzy hiszpańskich i portugalskich. W Lizbonie w połowie XVI wieku tabaka była używana w medycynie przez lekarzy, którzy wierzyli, że zioło może wyleczyć zarówno kiłę jak i raka. Uprawiali oni tytoń w swoich ogrodach i robili swoje własne tabaki. Jean Nicot, francuski ambasador w Lizbonie zaprzyjaźniony z jednym z portugalskich uczonych i botaników, zdobył od niego sławne ziele i próbkę tabaki, którą to następnie przesłał na francuski dwór królewski. Odbiorczynią zmielonego na pył tytoniu była królowa Francji, Katarzyna Medycejska, która cierpiała na chroniczną migrenę. Tabaka okazała się być dla niej niezawodnym lekarstwem i postanowiła nazwać otrzymaną roślinę "Herba Regina" (zioło królowej). Królowa nadała temu proszkowi bardzo wysoką pozycję społeczną przez co w błyskawicznym tempie praktyka zażywania tabaki znalazła swoje miejsce na innych europejskich dworach.Tabaka Red Bull Strong Snuff 10g
Klasyczna, mocna tabaka, wzbogacona olejkiem eukaliptusowym i mentolem, owa moc jest zasługą dodawanego do tabaki pieprzu cypryjskiego.

Tabaka Gawith Apricot 10g
Delikatnie mentholowa, owocowa i łagodna, z subtelną nutą moreli, tabaka wszystkich tabak.

Tabaka Gawith Cola 10g
Delikatnie mentolowa o ciekawym aromacie Coli, ciemnej brazowej barwie i średniej mocy. Stylistyka pudełka utrzymana w tonacji tradycyjnego Gawitha.

Tabaka Gletscher Prise 10g

Gletscher Prise to w tłumaczeniu na język polski lodowa tabaka. Mówią o niej szczyt świeżości. Doskonale orzeźwiająca dzięki swojemu specjalnie skomponowanemu aromatowi, wzbogaconemu mentholowym olejkiem kolumbijskim.

Tabaka Lowen Prise 10g
Bardzo dobra tabaka o świetnym korzennym aromacie, niezapomnianym lekkim smaku, i średniej mocy. Miodowo-mentholowy aromat czyni ten gatunek wyjątkowo smacznym i przyjemnym. Dodatkowo wyczuwany anyż sprawia, iż będziesz do niej często wracał. Tabaka ma kolor ciemno-brązowy i jest drobno zmielona. Polecana początkującym jak i już zaawansowanym. Jedna z lepszych tabak w Polsce.

Tabaka Ozona Cherry 5g
Aromat dojrzałych wiśni zapewnia tej odświeżającej kompozycji z dodatkiem mentolu bogaty owocowy charakter. Szczelnie zamknięte opakowanie na długo zachowuje właściwy aromat.

Tabaka Ozona Orange 5g
Łagodna tabaka mentolowa z niespotykaną nutą pomarańczy. Uznawana przez snufferów za jedną z najsmaczniejszych, warta wypróbowania.

Tabaka Ozona Spearmint 5g
Doskonała, delikatna kompozycja wzbogacona aromatem zielonej mięty. Szczelnie zamknięte,metalowe, okrągłe opakowanie na długo zachowuje świeży aromat umiarkowanie zmielonego tytoniu.

Tabaka Ozona Raspberry 5g
Tabaka o wyrazistym malinowym aromacie. Idealne zmielenie gwarantuje niepowtarzalny smak i zapach. Szczelne pudełko na długo zachowuje właściwy aromat.

Tabaka Biała Ozona Weiss 6g

Tabaka ta to beztytoniowa kompozycja na bazie cukru winogronowego, wzbogacona olejkami eterycznymi i mentolem. Nie zawiera nikotyny. Podobnie, jak klasyczna tabaka przeznaczona do zażywania przez nos. Oczyszcza i udrażnia drogi oddechowe, nawilża śluzówkę nosa, orzeźwia. W wielu krajach zalecana jest przy zwalczaniu kataru i łagodzeniu wszelkiego rodzaju alergii.

Tabaka Ozona President 7g

Tabaka miętowa o właściwościach pobudzających. Pudełko może służyć jako lusterko więc również Panie powinny mieć tę tabakę w torebce.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego